Laboratuvar Otomasyon Sistemi

Laboratuvar Otomasyon Sistemi Nedir?

Başta tekstil laboratuvarları olmak üzere, müşterinizin laboratuvarınıza başvurusundan rapor alımına kadar geçen tüm süreçlerin yazılım dahilinde işlediği bir yazılımdır. Bu yazlım ile başvurusu alınan deney talepleri sekreterya kullanıcısı tarafından değerlendirilip laboratuvar çalışanlarına iletilir. Fiziksel ve kimyasal olarak ayrılan testler testleri yapacak kişilerin ekranına düşer ve deneyler TSE ve İSO standartları çerçevesinde uygulanıp hesaplamalar yapılır, sonuçlar ve raporda olması gereken tüm değerler deney raporuna işlenir ve rapor müşteriye teslim edilir.

Sistem, akredite laboratuvarların kullanmak zorunda olduğu “TS EN ISO/IEC 17025:2017 Deney ve kalibrasyon laboratuvarlarının yetkinliği için genel gereklilikler” standardının “7.11 Verilerin kontrolü ve bilgi yönetimi”  maddesinde, “7.5 Teknik Kayıtlar” maddesinde ve “7.8 Sonuçların Raporlanması” maddesinde belirtilen tüm zorunlulukları sağlamaktadır.

Otomaston Sisteminin Özellikleri

Sistem web tabanlı bir yazılım olup internete bağlı olan her cihazdan giriş yapılabilir. Bilgisayarınıza veya cihazınıza herhangi bir program kurulumu gerektirmez.

Referans

Tekstil Otomasyon Yazılımı 2013 yılından beri İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Kalite Kontrol ve Araştırma Laboratuvarı‘nda kullanılmaktadır.

Lab Soft Laboratuvar Otomasyon Sistemi Web Sitesi için tıklayınız